Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: SLIVOVICE.

SLIVOVICE. 11. zář 2018 20:22 #8455

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
LÉK? Ano, v přiměřeném množství...

Na VALAŠSKU, kraji tvrdých lidí, pokládají za nejlepší slivovici /zde slivovicu/ ze svahů východních Valach. Má dost slunce a zvláštní složení kyselé půdy.

Mnozí laici si pletou pojmy. DESTILÁT není lihovina. Vyrobit DESTILÁT je kumšt- vyrobit lihovinu jde průmyslově docela snadno.

JAK NA TO: (destilát).

Musíme mít ty správné trnky. Ne jakékoliv "modré ovoce". Nechat je dojít až "co to jde", Na Valašsku kolem Vizovic a i níže po Holešov, se jim říká "stadium "zcvrklých prdelek". Potom může mít takové ovoce až 12% cukru. Do bečky s takovým ovocem se cukr nepřidává, snad jen trochu na dno, aby začalo rychleji kvašení. Do kvasu se přidávají, nejvýše jedna třetina obsahu sudu i DURANCIE- jsou ještě sladší, kostka, (pecka) nejde oddělit. DURANCIE dávají slivovici zvláštní chuť a znalec je ihned v "koštu" pozná..

SAMOTNÝ DESTILAČNÍ PROCES.

Vykvašené ovoce, pečlivě ošetřené, se na pokyn správce pálenice (páleničáře) nalije do sběrné nádoby nad měděným kotlem- na POVEL se kotel naplní kvasem a začíná asi dvouhodinový proces- průměrně má kotel obsah cca 240 kg- obsah se míchá. Teplem se uvolňuje "vodka"- na Moravě "lajtr". Jeho množství napoví vše.. jaké bylo ovoce, jak byl ošetřen kvas. Po ukončení prvé fáze se "lajtr" přepustí do další měděné nádoby (kotle, kde se topí pomalu ( dřevem), v nových pálenicích plynem. Vypálená tekutina se měří přísně kalibrovanými měřidly už asi od dob Marie Terezie..kontroluji ji finančáci..

KONEC DESTILAČNÍHO PROCESU.

Je koncem úmorné dřiny, starostí i finančního nákladu. Jedinec v ČR smí vypálit v jednom kalendářním roce 30 l absolutního lihu- tedy asi 60 l 50% procentní slivovice. Asi 5 litrů krátce po návratu z pálenice rozdáme- je to jako se zabijačkou- dáš- dostaneš!! 1-2 litry jsou ochutnávkou - kdo jakou má...
Představa, českých filmových režisérů, že pijeme denně slivovice litr - je "pohledem na Moravu"- ale pozor- 50% lihu není 19% v "zelené"- takže po "smršti" musíte chodit, chca- nechca 30 hodin pěšky!

ŠÁRKA.

je postrachem, ale zřejmě důsledkem malé odolnosti rostliny. Rostliny dobře přihnojené šárkou netrpí.

OBAVY.

Někteří neználci se bojí pálenky pro údajnou přítomnost metylalkoholu. Ten v certifikované pálenici projít nemůže, má vyšší bod vypařování. Navíc, ani ve kvasu být metyl nemůže. Není tam dřevo.

DROBNŮSTKY.

Kdo pálí pravidelně, každým rokem odkládá jeden litr. Jsou tací, že slivovici zakopou do země- ovšem POZOR na Alzheimera!! Zvláštním obřadem ke "koštu" slivovice je pohřeb hospodáře. Jeho syn, nástupce, po obřadu vytáhne slivovici "dospělou" třeba i 20-30 let. Ocení pouze ZNALCI. My zpravidla necháváme litr slivovice v roce narození dítěte. Pokud jde vše tak, jak má, koštuje se na svatbě toho onoho potomka.

ZÁVĚR.

O Valachoch , jejich zvláštnostech, zvycích, obřadech bylo už napsáno všechno. VALACH NENÍ MORAVSKÝ SLOVÁK.TEN MILUJE TAKÉ SLIVOVICU, ALE SPÍŠE VÍNO, jeho život je snazší, protože má více tepla a vinohrad...společné mají: PRACOVITOST, PÍLI, HOUŽEVNATOST a RADOST z lidského bytí...

Z několika materiálů R/1
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.153 sekund