Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Kuřecí křídla "najinak..."

Kuřecí křídla "najinak..." 17. dub 2022 17:34 #14915

• chmelik1
Redaktorka R/2 zásadně řízky nesmaží, peče je v troubě...v jednom z receptů jsou řízečky z kuřecích prsou uvedeny také, jako pečené v troubě...

U nás jsou velkou oblibou kuřecí křídla v marinádě (podobné, jako žebra)... zkusil jsem upéci marinovaná kuřecí křídla jako řízek.

Ony Ty recepty jsou jeden jako druhý, ale:

Potřebujeme jedno balení kuřecích křídel ( v Lidlu je mají bez špiček)... stačí balení 600-800 g. potom jeden kelímek zakysané smetany, asi 2 lžičky plnotučné hořčice, asi 10 dkg strouhanky 1 vejce, asi 10 dkg tvrdého sýru, kari koření, sůl a plátky másla.

Připravíme si marinádu noc předem..ve větší misce do kelímku smetany rozklepneme vejce a vyšleháme, přidáme hořčici, najemno nastrouhaný česnek, v jednom receptu jsem četl, že dávají také bylinky, myslím, že zelená petrželka by mohla být vhodnou, nyní marinádu ochutnáme a případně, kdo má rád, přidá kari koření.. já mám více rád TEBI.. vše znovu promícháme, křidélka v marinádě pečlivě obalíme (mohou se lehce osolit- o to méně soli přijde do marinády). Misku zakryjeme a dáme do ledničky.

Před smažením dáme do další misky strouhanku s jemně nastrouhaným sýrem,(optimální by byl asi parmazán (ale v praxi staří gouda nebo eidam.

Křidélka pečlivě obalíme ve strouhance smíchané se sýrem, na plech dáme pečící papír, ovalená křidélka na ne vyložíme... v misce nám zbyde marináda, zbyde i trochu strouhanky, smícháme na placičku.. výborné...

Troubu rozehřejeme na cca 180 st.C... než se rozehřeje, na každé křidélko dáme tenkou placičku másla plech vkládáme do rozehřáté trouby- sledujeme čas...asi po 15 minutách křidélka otočíme a nyní již záleží na troubě, finální křidélko má zlatovou barvu...

Jedno vyjmeme, ochutnáme. nesmí být u kosti krvavé...

Přílohy máme obvyklé- brambory, lehký bramborový salát, ale také nyní už ze skleníku náš čerstvý salát hlávkový...

Zkusme... R/1
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.123 sekund