Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: CELER

CELER 16. lis 2021 17:15 #14376

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
CELEROVÉ DESATERO

Celer je pro zahrádkáře zeleninou náročnou. Vyžaduje kvalitní přípravu půdy dobře vyhnojenou organickými hnojivy a dostatečné pozdější přihnojení mineráliemi, zálivku a kypření. ve druhé třetině růstu opatrné odstranění části postranních kořínků.
Zato se odmění listem- s vysokým obsahem vitamínu A- bulvy potom vitamíny B1,B2,B6 a C, draslíkem, kyselinou listovou, hořčíkem, vápníkem, železem, fosforem, sodíkem a aminokyselinami...

Celer má jednu nespornou výhodu- zatím co u převážné části zelenin se vařením vitamíny ztrácí, u celeru nikoliv.

Upozornění: pokud zde uvádíme vyjimečné vlastnosti celeru, není náhradou za odborné vyšetření a léčbu zdravotníkem- lékařem!

CELER:

- snižuje hladinu cholesterolu
- účinkuje jako účinné projímadlo
- může snižovat riziko rakoviny žaludku a tračníku
- snižuje krevní tlak
- zlepšuje funkci ledvin
- pomáhá zhubnout
- pomáhá při detoxikaci těla
- urychluje odstranění ledvinových kamenů
- zklidňuje nervový systém
- reguluje hormony a dokonce "bojuje proti impotenci...

Takže v roce 2022- celer se vysévá brzy, brzičko, již v lednu" na parapet!

R/1 zdroj- populární materiály, upraveno
The administrator has disabled public write access.

CELER 29. říj 2021 17:24 #14301

  • chmelik1
  • Avatar uživatele chmelik1
  • Offline
KONEC TEPLA A VEDER? DEJME SI CELER!

Celer znali už ve starém Egyptě hlavně jako afrodisiakum a zmínku o něm najdeme i u Homéra.

V České republice je celer důležitou součástí tradičního českého jídla, a to svíčkové omáčky. Správný název celeru je miřík celer, také miřík vonný, latinsky Apium graveolens. Nejčastěji se používají názvy jeho jednotlivých variant – celer bulvový, celer řapíkatý a celer listový.

Celer jedni milují, druzí jej nemají rádi, a pak je tady i skupina, která jej sní pouze z donucení. Ať tak či tak, celer není jen zelenina. Celer je i lék...

Hlavní sloučeniny v celeru: cholin, asparagin, manit, glutamin, flavonové slizy, glukosidy – a mezi nimi apiin, ten dodává celeru éterickou vůni. Také éterické silice a sloučeniny typu furokumarinu, ze kterých je nejaktivnější psolaren.

VITAMÍNY: A, provitamín A, B1, B2, B6, PP, E, C, kyselina nikotinová.

Také obsahuje sacharidy, tuky a bílkoviny, 9 důležitých aminokyselin – mezi nimi valin, který podporuje mechanismus vidění. Také kyselina jablečná a citónová.

K mikroelementům v celeru se řadí sodík, draslík, hořčík, mangan, chlór, síra, vápník, fosfor a železo, také jód. A kilogram celeru dodá 40 kalorií.

V ČEM NÁM KONZUMACE CELERU POMÁHÁ:
syrový má posilující a projímavé účinky, obohatí organismus o minerály, léčí močové kameny, plynatost, žaludeční koliky, mírní kornatění tepen. Vařený pak upravuje nepravidelnou menstruaci, působí proti kurdějím, léčí revmatismus, dnu a artritidu, také otylost, zlepší látkovou přeměnu, má omlazující účinky, upraví i činnost ledvin a jater, při srdečních obtížích má blahodárný účinek. Velmi dobře jej snáší diabetik. Nesmíme zapomenout na velmi dobrý účinek při zánětu průdušek.

Zevně jej pro tišící účinek úspěšně použijete na rány a omrzliny – nepálí jako křen a paprika. Také při zánětu očních víček je vynikající.

Takže chřipka a nachlazení, dodá vitamíny a minerály, léčí klouby, sníží hladinu cukru a pomáhá při léčbě žaludečních vředů.

Syrový má pro naše tělo největší význam, jeho léčivé látky jsou zachované v plné výši. Kdo celer "nedá", tak jeho typické aroma se dá zmírnit v salátech například přidáním strouhané mrkve. Pak samozřejmě uvařit v polévce, do omáček, jako příloha. Vynikající jsou celerové hranolky místo těch bramborových ( paní Antónia Mačingová ). A čerstvá celerová šťáva chutná lépe po přimíchání mrkvové šťávy a pár kapek citronu nebo limetky.

Podle tčm povaha ochlazující, chuť slaná, hořká. Silně ochlazuje horko jater, vylučuje chladný hlen. Středně ochladí horko žaludku, posílí nedostatečnou energii Qi. Slabě posiluje nedostatečnou krev.

Ohledně doporučení receptů na polévky, šťávy, omáčky, přílohy, kaše lze najít spousty a spousty receptů.

Pro odlehčení: mrkvovo-celerová pomazánka, kdy potřebujeme skoro jeden hrnek strouhaného celeru, 2 hrnky strouhaná mrkev, 4 PL zakysané smetany ( já mám nejraději francouzskou Créme Fraiche 36% ), mletý pepř bílý a 1 PL majonézy nebo tatarské omáčky, sůl. Vše smícháme v míse, dochutíme solí, pepřem, citrónem a podáváme na opečeném toustu nebo bagetce.

R/3 Anna Burešová
The administrator has disabled public write access.
Vygenerováno za 0.155 sekund